Kontakt

Korzystanie z pomocy udzielanej przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Kaliszu jest dobrowolne i nieodpłatne.

Przedmiotem działalności Poradni jest udzielanie dzieciom od momentu urodzenia i młodzieży pomocy psychologiczno - pedagogicznej

i logopedycznej, pomocy w wyborze kierunku kształcenia i zawodu, a rodzicom i nauczycielom udzielanie pomocy w wychowaniu i kształceniu dzieci

i młodzieży a także wspomaganie przedszkoli, szkół i placówek w zakresie realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych

i opiekuńczych.

Diagnozowanie dzieci i młodzieży

• jest prowadzone w szczególności w celu określenia indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz indywidualnych potrzeb psychofizycznych dzieci i młodzieży, wyjaśnienia mechanizmów ich funkcjonowania w odniesieniu do zgłaszanego problemu oraz wskazania sposobu rozwiązania tego problemu.

W Publicznym Przedszkolu nr 9 współpracują z ramienia PPP nr 1 następujący specjaliści:

mgr Dorota Prussak, pedagożka specj. psychopedagożka, psychoterapeutka TSR

terapeutka pedagogiczna, specjalistka zaburzeń ze spektrum autyzmu,

socjoterapeutka

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w każdą środę

mgr Magdalena Małecka, logopeda
zajęcia odbywają się w każdy czwartek

Kontakt:

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 1