Informacje ogólne

Przedszkole mieści się w zielonym otoczeniu, w dwukondygnacyjnym, wolno stojącym budynku z ogrodem i placem zabaw. Trzy z obecnie czterech sal znajdują się na parterze.

Pracujemy zgodnie z hasłem: „Przedszkole Małego Artysty" rozwijając aktywność twórczą dziecka w różnych obszarach edukacyjnych. Tworzymy warunki do rozwoju takich ekspresji, jak: matematyczna, przyrodnicza, muzyczno-taneczna, słowno-ruchowa i plastyczna.

Prowadzimy zajęcia otwarte dla rodziców, konsultacje indywidualne, zebrania ogólne i grupowe, na które zapraszamy specjalistów z różnych dziedzin, m.in. logopedów, psychologów, pedagogów oraz lekarzy.

Prowadzimy zajęcia dodatkowe:

język angielski, tańce, gimnastyka korekcyjna, zajęcia sportowe, zajęcia logopedyczne, religia i zajęcia szachowe.

W przedszkolu wykorzystujemy nowe technologie do pracy z dziećmi stacjonarnie i na odległość - online. Korzystamy min. z laptopów, komputerów stacjonarnych, rzutników. Wykorzystujemy do kontaktu z rodzicami platformy edukacyjne takie jak „Teams” oraz przekazujemy im najważniejsze informacje za pomocą korespondencji mailowej.

Realizujemy projekty edukacyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym - Erasmus +. Korzystamy z programów edukacyjnych:

1. "Planeta dzieci - prawda, dobro, piękno w świecie wartości" - program wychowania przedszkolnego

2. Język angielski - autorski program do posługiwania się językiem angielskim dla dzieci 3,4,5,6 letnich;

3. „Czyste powietrze wokół nas" - edukacja antytytoniowa;

4. "Mamo, tato - co wy na to" - program edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów.

5. „Przyjaciele Zippiego”- Międzynarodowy Program Promocji Zdrowia Psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat.

6. .„Dwujęzyczne Dzieci” (“Bilingual Future)- Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności.

Regularnie uczestniczymy w wydarzeniach organizowanych na terenie naszego miasta:

1. Kasztanobranie - dokarmianie zwierzyny leśnej

2. Sprzątanie Świata

3. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

4. Góra Grosza

5. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza

6. Olimpiada Przedszkolaków

7. Małe Formy Sceniczne – występy teatralne na terenie przedszkola i poza nim

8. „Muzyczne podróże małych i dużych” - spotkania w Szkole Muzycznej

9. „Świat w pigułce”- program autorski połączony z programem preorientacji zawodowej

10. Młodzieżowy Dom Kultury – udział w konkursach plastycznych.

11. Tydzień Zdrowia organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kaliszu

12. festiwale tańca i śpiewu

13. festyny i zabawy w Parku Przyjaźni organizowane przez Radę Osiedla Czaszki

14. konkursy ekologiczne, recytatorskie

15. Ogólnopolski Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej Kino-Przedszkole

16. Przedszkole Talentów, Przedszkole Patriotów – projekty w ramach Studium Prawa Europejskiego

Z ogromną radością i chęcią bierzemy udział w różnych projektach i akcjach edukacyjnych:

1.„Twórczy Maluch”- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny.

2.„Z darami natury świat nie jest ponury”- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny.

3.„Z kulturą mi do twarzy”- Międzynarodowy Projekt Edukacyjny.

4.„Magiczna moc bajek czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.” Międzynarodowy Projekt Czytelniczy

5.„Zabawa sztuką”- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny.

6.„Wyzwania Teodora”- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny.

7.„Mały Mis w świecie wielkiej literatury”- Międzynarodowy Projekt Edukacyjny.

8.„Skąd się biorą produkty ekologiczne?" - Ogólnopolski Projekt Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

9.”Eko – przedszkolaki” - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny.

Ponadto nasza pani Dyrektor jest pomysłodawcą i współorganizatorem corocznego Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej, który odbywa się pod Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Kalisza, Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kaliszu w ramach aglomeracji kalisko-ostrowskiej dla dzieci 5-6 letnich z przedszkoli i szkół podstawowych. Partnerem przedsięwzięcia jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Artystyczno- Pedagogiczny w Kaliszu oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.

Nasze przedszkole współpracuje ze Szkołami Podstawowymi, poradnią psychologiczno-pedagogiczną, Fundacją „Nowa Nadzieja”, Ośrodkiem Kultury Leśnej w Gołuchowie, Leśnym Centrum Edukacyjnym „Las Winiarski", Filharmonią Kaliską, Szkołą Muzyczną, MDK, Radą Osiedla Czaszki, Domem Kombatanta, DPS-em, biblioteką, szkołą języka angielskiego "Leader School", gabinetem rehabilitacji "Medikor",szkołą tańca "Bogdan", Technikum Budowy Fortepianów, III Liceum Ogólnokształcącym im. T.Kopernika w Kaliszu, V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu, Zespołem Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Centrum Kultury i Sztuki oraz innymi partnerami lokalnymi.

Proponujemy cztery posiłki dziennie (kuchnia domowa), zapewniając dzieciom rodzinną atmosferę.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 06:30-16:30

pod numerem telefonu: 62 503 03 01 oraz za pośrednictwem wiadomości e-mail:

Dyrektor mgr Agnieszka Przybyłowska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Samodzielny referent Renata Świątczak: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Główna księgowa Maria Wojtczak: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.