Grupa II: Pszczółki

pszczółki

Cześć! To my „Pszczółki", jesteśmy grupą 4- i 5-latków. Jesteśmy już średniakami a to oznacza, że przebywamy w swoim towarzystwie już kolejny rok. Dzięki temu czujemy się ze sobą wspaniale. Nawiązały się między nami przyjaźnie, które mamy nadzieje, że przetrwają wiele lat. Ze względu na nazwę naszej grupy staramy się być pracowici, uczynni i chętni do pomocy innym jak pszczoły. Razem się bawimy, zdobywamy nowe doświadczenia i umiejętności. Codziennie czekają na nas niespodzianki oraz ciekawe, pełne radości chwile, dzięki którym możemy rozwijać tkwiący w każdym z nas ogromny potencjał możliwości.
Z chęcią uczestniczymy we wspólnych zajęciach i zabawach, uroczystościach i przedstawieniach.
Występujemy z okazji „Dnia Babci i Dziadka"w pobliskim Domu Kombatanta. Z radością gościmy w przedszkolu seniorów z tego właśnie domu oraz Domu Pomocy Społecznej z ul.Winiarskiej. Zapraszamy ich na zajęcia otwarte i uroczystości . Chodzimy na spacery, wyjeżdżamy na wycieczki, dzięki czemu możemy aktywnie poznawać i rozumieć świat wokół nas.  Poznajemy nasze środowisko lokalne w ramach preorientacji zawodowej (Zakład Fryzjerski, Krawiecki , Szewski , Supermarket ,Kwiaciarnia ,Apteka itp.). Bierzemy udział w koncertach Filharmonii  Kaliskiej na terenie przedszkola oraz  w koncertach w Szkole Muzycznej z cyklu „Muzyczne podróże dla małych i dużych” . Uczestniczymy również w zabawach z językiem angielskim. Od tego roku szkolnego wkraczamy w świat literek ,przystępujemy  do projektu sylabowej metody nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej. W dalszym ciągu realizujemy ogólnopolski projekt „P21- Twórcze Przedszkole XXI wieku”, który powstał podczas realizowanego w latach 2008-2010 ogólnopolskiego programu ,,Twórczy Nauczyciel –twórcza Edukacja” Wesołe zabawy łączymy z nauką - „bawimy się ucząc - uczymy się bawiąc" i nigdy się nie nudzimy. Z ogromną przyjemnością możemy powiedzieć, że wspaniale jest być przedszkolakiem!

grupę prowadzą:    mgr Sylwia Przybylska

lic Oliwia Dyonizy