Grupa II: Pszczółki

pszczółki

Cześć! To my „Pszczółki", jesteśmy grupą 4- i 5-latków. Jesteśmy już średniakami a to oznacza, że przebywamy w swoim towarzystwie już kolejny rok. Dzięki temu czujemy się ze sobą naprawdę wspaniale. Nawiązały się między nami pierwsze przyjaźnie, które mamy nadzieje, że przetrwają wiele lat. Ze względu na nazwę naszej grupy staramy się być pracowici, uczynni i chętni do pomocy innym jak pszczoły. Razem się bawimy, zdobywamy nowe doświadczenia i umiejętności. Codziennie czekają na nas niespodzianki oraz ciekawe, pełne radości chwile, dzięki którym możemy rozwijać tkwiący w każdym z nas ogromny potencjał. Z chęcią uczestniczymy we wspólnych zajęciach i zabawach, uroczystościach i przedstawieniach. Z wielka radością występujemy w przedstawieniach np. z okazji „Dnia Babci i Dziadka”, „Dnia Mamy i Taty” czy w ramach „Przeglądu Małych Form Scenicznych”. Z radością gościmy w przedszkolu seniorów z Domu Kombatanta oraz Domu Pomocy Społecznej z ul. Winiarskiej. Zapraszamy ich na zajęcia otwarte i uroczystości. Chodzimy na spacery, wyjeżdżamy na wycieczki, dzięki czemu możemy aktywnie poznawać świat wokół nas. Poznajemy nasze środowisko lokalne w ramach preorientacji zawodowej (Zakład Fryzjerski, Krawiecki, Szewski , Supermarket ,Kwiaciarnię ,Aptekę itp.). Z wielką ochotą bierzemy udział w koncertach Filharmonii Kaliskiej na terenie przedszkola oraz tych organizowanych w siedzibie Filharmonii Kaliskiej. Uwielbiamy zabawy w języku angielskim i rozumiemy już coraz więcej słów. Z przyjemnością uczymy się piosenek, rymowanek, które wykorzystujemy podczas uroczystości jak i w czasie codziennych zabaw. W poprzednim roku szkolnym zaczęliśmy uczyć się czytać przy wykorzystaniu metody prof. Jagody Cieszyńskiej. Lubimy chwalić się tym co już potrafimy i dlatego chętnie uczestniczymy w różnego rodzaju konkursach, najbardziej lubimy te plastyczne. Dużo czasu spędzamy na powietrzu, w ogrodzie przedszkolnym, na spacerach czy piknikach. Organizujemy wycieczki i lekcje edukacyjne w Nadleśnictwie Winiary oraz w Gołuchowie. Bierzemy udział w kilku ciekawych projektach edukacyjnych. W naszej grupie nie ma nudy bo zawsze jest artystyczna „Zabawa ze Sztuką”. Dzięki udziałowi w projekcie edukacyjnym „Wyzwania Teodora” rozbudzimy nasze zainteresowania własnym regionem, krajem, ale też odległymi państwami- ich kulturą, tradycjami, ciekawostkami. Staniemy się obywatelami całego świata! Pomoże nam w tym również znajomość języka angielskiego, którego będziemy się uczyć w ramach projektu „Dwujęzyczne Dzieci”. Każda Pszczółka dobrze wie, że "Z darami natury świat nie jest ponury!". To projekt, który nauczy nas jak wykorzystywać to wszystko co oferuje nam przyroda. Wiemy również, że „Zdrowo i sportowo” trzeba żyć, aby w dobrej formie być! Chętnie uczestniczymy w różnego rodzaju zabawach ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych organizowanych zarówno w przedszkolu jak i na świeżym powietrzu. Każdy z nas również wie, że „Z kulturą nam do twarzy”, dlatego w ramach tego projektu będziemy budować swoją wrażliwość w odniesieniu do wszystkich sfer aktywności każdego człowieka- i tego małego i tego trochę większego. Wesołe zabawy łączymy z nauką - „bawimy się ucząc - uczymy się bawiąc". I z ogromną przyjemnością możemy powiedzieć, że wspaniale jest być przedszkolakiem!

mgr Sylwia Przybylska