Grupa II: Pszczółki

pszczółki

Cześć! To my „Pszczółki", jesteśmy grupą 4- i 5-latków. Jesteśmy już średniakami a to oznacza, że przebywamy w swoim towarzystwie już kolejny rok. Dzięki temu czujemy się ze sobą wspaniale. Nawiązały się między nami przyjaźnie, które mamy nadzieje, że przetrwają wiele lat. Ze względu na nazwę naszej grupy staramy się być pracowici, uczynni i chętni do pomocy innym jak pszczoły. Razem się bawimy, zdobywamy nowe doświadczenia i umiejętności. Codziennie czekają na nas niespodzianki oraz ciekawe, pełne radości chwile, dzięki którym możemy rozwijać tkwiący w każdym z nas ogromny potencjał możliwości. Z chęcią uczestniczymy we wspólnych zajęciach i zabawach, uroczystościach i przedstawieniach. Występujemy z okazji „Dnia Babci i Dziadka” w pobliskim Domu Kombatanta, „Dnia Mamy i Taty”, „Przeglądu Małych Form Scenicznych”. Z radością gościmy w przedszkolu seniorów z tego właśnie domu oraz Domu Pomocy Społecznej z ul. Winiarskiej. Zapraszamy ich na zajęcia otwarte i uroczystości . Chodzimy na spacery, wyjeżdżamy na wycieczki, dzięki czemu możemy aktywnie poznawać i rozumieć świat wokół nas.  Poznajemy nasze środowisko lokalne w ramach preorientacji zawodowej (Zakład Fryzjerski, Krawiecki, Szewski , Supermarket ,Kwiaciarnia ,Apteka itp.). Bierzemy udział w koncertach Filharmonii  Kaliskiej na terenie przedszkola oraz  w koncertach w Szkole Muzycznej z cyklu „Muzyczne podróże dla małych i dużych” . Uczestniczymy również w zabawach z językiem angielskim. Z przyjemnością uczymy się piosenek, rymowanek, które wykorzystujemy podczas uroczystości. W poprzednim roku szkolnym przystąpiliśmy do projektu do projektu sylabowej metody nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej. W dalszym ciągu realizujemy ogólnopolski projekt „P21- Twórcze Przedszkole XXI wieku”, który powstał podczas realizowanego w latach 2008-2010 ogólnopolskiego programu ,,Twórczy Nauczyciel –twórcza Edukacja”. Uczestniczymy w koncertach Filharmonii Kaliskiej, spektaklach teatralnych, multimedialnych, konkursach prezentując swoje umiejętności w MDK. Dużo czasu spędzamy na powietrzu, w ogrodzie przedszkolnym , na spacerach. Organizujemy wycieczki i lekcje edukacyjne w Nadleśnictwie Winiary oraz w Gołuchowie. Realizujemy program pt. „Planeta dzieci” autorstwa Marleny Szeląg, Gabrieli Lipińskiej. Projekt promujący czytelnictwo pt. „Magiczna Moc Bajek”, zaznajamiający z wartościami moralnymi   i postawami prospołecznymi w oparciu o bajki i baśni, Ogólnopolski projekt edukacyjny „Ekoludek” budujący świadomość obowiązku dbania o środowisko w jakim żyjemy, program pt. „Drogowe ABC” Polskiego Czerwonego Krzyża promujący wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym oraz bezpiecznym poruszaniem się w ruchu drogowym oraz Ogólnopolską akcję edukacyjną pt. „Zdrowo i sportowo” promującą aktywności fizyczne wśród najmłodszych dzieci i zdrowy tryb życia. Wesołe zabawy łączymy z nauką - „bawimy się ucząc - uczymy się bawiąc" i nigdy się nie nudzimy. Z ogromną przyjemnością możemy powiedzieć, że wspaniale jest być przedszkolakiem!

grupę prowadzą:

lic. Agnieszka Bilich