Grupa III: Motylki

motylki

Witajcie! Jesteśmy grupą starszaków i mamy po 5 i 6 lat. Nasza znajomość trwa już trzy lata i zdążyliśmy się już naprawdę dobrze poznać, polubić i zaprzyjaźnić. W przedszkolu chętnie się bawimy i uczestniczymy w wielu ciekawych zajęciach. W formie zabawy poznajemy cyfry i litery, co rozbudza nasze zainteresowanie nauką. Od tego roku szkolnego wkraczamy w świat literek, wprowadzając elementy czytania sylabami wg metody prof. Jagody Cieszyńskiej.  Współpracujemy ze Szkołą Podstawową nr 13 w Kaliszu, dzięki czemu mamy możliwość uczestniczenia jako goście w prawdziwych lekcjach. Występujemy z okazji „Dnia Babci i Dziadka" w pobliskim Domu Kombatanta. Z radością gościmy w przedszkolu seniorów z tego właśnie domu, oraz naszych najbliższych dziadków i rodziców. Zapraszamy ich na zajęcia otwarte i uroczystości podczas, których występujemy dla nich. Z radością przychodzimy do przedszkola, ponieważ możemy tu śpiewać, tańczyć, bawić się oraz rozwijać swoje umiejętności. Dzięki temu z chęcią uczestniczymy w konkursach i festiwalach, gdzie możemy pokazać swoje zdolności (teatrzyki, konkursy taneczne, konkursy piosenki). Kochamy malować i kolorować, dlatego nasze prace biorą udział w konkursach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury. Uczestniczymy w  koncertach Filharmonii Kaliskiej oraz spotkaniach w Szkole Muzycznej. Dużo czasu spędzamy w naszym ogrodzie przedszkolnym, organizujemy wycieczki i lekcje  w Nadleśnictwie Winiary i w Gołuchowie o każdej porze roku. Współpracujemy z Centrum Kultury i Sztuki, gdzie uczestniczymy w Ogólnopolskim Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej Kino-Przedszkole. Kochamy pomagać innym dlatego co roku jesienią bierzemy udział w kasztanobraniu organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu, mającym na celu dokarmianie zwierzyny leśnej. Z przyjemnością uczestniczymy w akcjach sprzątania świata. Braliśmy udział w konkursach Studium Prawa Europejskiego i posiadamy certyfikaty Przedszkola Młodych Patriotów i Przedszkola Talentów. Często odwiedzają nas rozśpiewani koledzy i koleżanki z Technikum Budowy Fortepianów, z którymi zawsze świetnie się bawimy. Poznajemy nasze środowisko lokalne w ramach preorientacji zawodowej – odwiedzamy zakład fryzjerski i krawiecki, bibliotekę miejską, gabinet stomatologiczny, kwiaciarnię, aptekę, okoliczne sklepy itp. Przestrzegamy Kodeksu Wychowawczego Dziecka i Rodzica, za co otrzymujemy wyróżnienia. Już drugi rok z rzędu uczestniczymy w zabawach z językiem angielskim. Z przyjemnością uczymy się nowych piosenek i rymowanek, które później wykorzystujemy podczas wielu występów a także codziennych czynności. Jesteśmy dumni z bycia przedszkolakami!

grupę prowadzą:    lic. Agnieszka Bilich