Grupa III: Motylki

motylki

Witajcie! Jesteśmy grupą starszaków i mamy po 5 i 6 lat. Nasza znajomość trwa już trzy lata i zdążyliśmy się już naprawdę dobrze poznać, polubić i zaprzyjaźnić. W przedszkolu chętnie się bawimy i uczestniczymy w wielu ciekawych zajęciach. W formie zabawy poznajemy cyfry i litery, co rozbudza nasze zainteresowanie nauką. Od tego roku szkolnego wkraczamy w świat literek, wprowadzając elementy czytania sylabami wg metody prof. Jagody Cieszyńskiej.  Współpracujemy ze Szkołą Podstawową nr 13 w Kaliszu, dzięki czemu mamy możliwość uczestniczenia jako goście w prawdziwych lekcjach. Występujemy z okazji „Dnia Babci i Dziadka" w pobliskim Domu Kombatanta. Z radością gościmy w przedszkolu seniorów z tego właśnie domu, oraz naszych najbliższych dziadków i rodziców. Zapraszamy ich na zajęcia otwarte i uroczystości podczas, których występujemy dla nich. Z radością przychodzimy do przedszkola, ponieważ możemy tu śpiewać, tańczyć, bawić się oraz rozwijać swoje umiejętności. Dzięki temu z chęcią uczestniczymy w konkursach i festiwalach, gdzie możemy pokazać swoje zdolności (teatrzyki, konkursy taneczne, konkursy piosenki). Kochamy malować i kolorować, dlatego nasze prace biorą udział w konkursach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury. Uczestniczymy w  koncertach Filharmonii Kaliskiej oraz spotkaniach w Szkole Muzycznej. Dużo czasu spędzamy w naszym ogrodzie przedszkolnym, organizujemy wycieczki i lekcje  w Nadleśnictwie Winiary i w Gołuchowie o każdej porze roku. Współpracujemy z Centrum Kultury i Sztuki, gdzie uczestniczymy w wielu wydarzeniach kulturalnych. Kochamy pomagać innym dlatego co roku jesienią bierzemy udział w kasztanobraniu organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu, mającym na celu dokarmianie zwierzyny leśnej. Z przyjemnością uczestniczymy w akcjach sprzątania świata. Braliśmy udział w konkursach Studium Prawa Europejskiego i posiadamy certyfikaty Przedszkola Młodych Patriotów i Przedszkola Talentów. Często odwiedzają nas rozśpiewani koledzy i koleżanki z Technikum Budowy Fortepianów, z którymi zawsze świetnie się bawimy. Poznajemy nasze środowisko lokalne w ramach preorientacji zawodowej – odwiedzamy zakład fryzjerski i krawiecki, bibliotekę miejską, gabinet stomatologiczny, kwiaciarnię, aptekę, okoliczne sklepy itp. Przestrzegamy Kodeksu Wychowawczego Dziecka i Rodzica, za co otrzymujemy wyróżnienia.

Uczestniczymy w wielu ciekawych projektach edukacyjnych. Poznajemy „Ekoludka”, który kocha naturę i wie jak o nią dbać, w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Ekoludek”. Nasze zdolności teatralne wykorzystujemy podczas realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Na przedszkolnej scenie”, podczas którego realizujemy zadania związane z wieloma uroczystościami odbywającymi się w ciągu roku. Umiejętności plastyczne wykorzystujemy uczestnicząc w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Kreatywne Prace Plastyczne”. O nasze bezpieczeństwo na drodze dbamy biorąc udział w projekcie edukacyjnym PCK „Drogowe ABC”. Jako najstarsza grupa wiemy jak ważna jest ochrona środowiska. Dlatego bardzo chętnie co roku realizujemy program edukacyjny Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej „Czyste powietrze wokół nas”. Kolejny raz jesteśmy zaangażowani w Ogólnopolską Akcję Edukacyjną „Dzieci uczą rodziców” podczas której wykonujemy zadania w przedszkolu a także z rodzicami w domu. Już kolejny rok uczestniczymy w zabawach z językiem angielskim. Z przyjemnością uczymy się nowych piosenek i rymowanek, które później wykorzystujemy podczas wielu występów a także codziennych czynności. Jesteśmy dumni z bycia przedszkolakami!

grupę prowadzą:    mgr Sylwia Przybylska