Grupa IV: Słoneczka

słoneczka

Jesteśmy najmniejszą grupą wśród przedszkolaków bo jest nas tylko 12. Mamy po 5 i 6 lat. To co już umiemy wzbogacamy nadal nową wiedzą, doskonalimy swoje umiejętności i rozwijamy zdolności. Każdy dzień przynosi nam nowe doświadczenia, zachwyca nas i cieszy a także jest początkiem wspaniałej przygody- z książką, teatrem, przyrodą, muzyką, tańcem, plastyką. To tutaj, w przedszkolu doświadczamy, tworzymy, poznajemy tajemnice otaczającego nas świata, bo jak pisał Bruno Ferraro „Aby rozwijać się, wzrastać, osiągnąć pewność siebie, dzieci muszą dotykać, bawić się, pracować, doświadczać piękna, a, różnorodności, złożoności świata, muszą rozwijać smak aktywności, twórczości". Tak, to prawda dlatego chętnie pracujemy, odkrywamy, eksperymentujemy, bierzemy udział w interesujących przedsięwzięciach, spotkaniach, wycieczkach, uczestniczymy w konkursach plastycznych, muzycznych, teatralnych, recytatorskich, ekologicznych projektach i programach edukacyjnych: („Skąd się biorą produkty ekologiczne?", "Eko - przedszkolaki", Z kulturą mi do twarzy", "Magiczna moc bajek"). Ponadto współpracujemy z wieloma instytucjami jak choćby z Miejską Biblioteką Publiczną, z Młodzieżowym Domem Kultury, Filharmonią Kaliską, Książnicą Pedagogiczną, ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr1 w kaliszu, Sanepidem. Spotkania w bibliotece, wizyty w Książnicy Pedagogicznej, przepiękne przedstawienia teatralne, koncerty muzyków Filharmonii Kaliskiej czy seanse kinowe są niezapomnianymi chwilami, pełnymi radości, wzruszeń ale również twórczo spędzonym czasem. Ponadto kolejny rok uczestniczymy w zabawach z językiem angielskim. Wszystko to sprawia, że z uśmiechem codziennie witamy przedszkole. A na koniec powiemy Wam w sekrecie...Nasze przedszkole jest najlepsze na świecie.

lic. Agnieszka Bilich

mgr Karina Dusza