Grupa IV: Słoneczka

słoneczka

Jesteśmy najstarszą z grupą wśród przedszkolaków mając już po 5 i 6 lat. To co już umiemy wzbogacamy nadal nową wiedzą, doskonalimy swoje umiejętności i rozwijamy zdolności. Każdy dzień przynosi nam nowe doświadczenia, zachwyca nas i cieszy a także jest początkiem wspaniałej przygody- z książką, teatrem, przyrodą, muzyką, tańcem, plastyką. To tutaj, w przedszkolu doświadczamy, tworzymy, poznajemy tajemnice otaczającego nas świata, bo jak pisał Bruno Ferraro „Aby rozwijać się, wzrastać, osiągnąć pewność siebie, dzieci muszą dotykać, bawić się, pracować, doświadczać piękna, różnorodności, złożoności świata, muszą rozwijać smak aktywności, twórczości". Tak, to prawda dlatego chętnie pracujemy, odkrywamy, eksperymentujemy, bierzemy udział w interesujących przedsięwzięciach, spotkaniach, wycieczkach, uczestniczymy w konkursach plastycznych, muzycznych, teatralnych, recytatorskich, ekologicznych. Ponadto współpracujemy z wieloma instytucjami jak choćby z Miejską Biblioteką Publiczną, z Domem Pomocy Społecznej, z Młodzieżowym Domem Kultury, ze Szkołą Podstawową nr 13, Państwową Szkołą Muzyczną, Filharmonią Kaliską, III i V Liceum Ogólnokształącym oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Spotkania w bibliotece, wizyty w Szkole Muzycznej na koncertach w wykonaniu uczniów i nauczycieli, muzyczno- plastyczne i czytelnicze spotkania z seniorami Domu Pomocy Społecznej, przepiękne przedstawienia teatralne, koncerty muzyków Filharmonii Kaliskiej czy seanse kinowe są niezapomnianymi chwilami, pełnymi radości, wzruszeń ale również twórczo spędzonym czasem. Niektórzy z nas już drugi rok uczestniczą w zabawach z językiem angielskim. Wszystko to sprawia, że z uśmiechem codziennie witamy przedszkole. A na koniec powiemy Wam w sekrecie...Nasze przedszkole jest najlepsze na świecie.

grupę prowadzą: mgr Paulina Sęk
  mgr Agnieszka Przybyłowska