Grupa I: Biedronki

biedronki

Witajcie! Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu i nazywamy się „Biedronki”. Każdego dnia pełni radości i ciekawości przychodzimy tu, by wspólnie z rówieśnikami spędzać miło czas. W naszej grupie każdy czuje się ważny, potrzebny i wyjątkowy. Codziennie przeżywamy coś nowego, interesującego, „uczymy się bawiąc i bawimy się ucząc”. Nasze działania zmierzają do lepszego poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania otaczającej nas rzeczywistości. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas zajęć jesteśmy bardzo aktywni, bo chcemy doskonalić swoje umiejętności, wzbogacać wiedzę, rozwijać zdolności i zamiłowania. Od tego roku szkolnego przystępujemy do projektu sylabowej metody nauki czytania profesor Jagody Cieszyńskiej. Chętnie śpiewamy, tańczymy, lubimy zabawy plastyczne, ruchowe. Dużo radości sprawiają nam zabawy w ogrodzie przedszkolnym, podczas których gramy w piłkę, wznosimy budowle z piasku, huśtamy się czy zjeżdżamy na zjeżdżalni pod czujnym okiem pani.

W ogródku obserwujemy również zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie w poszczególnych porach roku. Wychodzimy też na spacery, by uczyć się bezpiecznego poruszania w okolicy ulic, jak również poznawania najbliższego otoczenia. Po intensywnej „pracy”, zabawach i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego nas świata, chętnie odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej, bajek muzycznych i tych czytanych przez panią. W ciągu roku szkolnego będziemy również uczestniczyć w wycieczkach poza teren przedszkola, w uroczystościach, konkursach, cyklicznych koncertach Filharmonii Kaliskiej, w przedstawieniach teatralnych prezentowanych przez aktorów Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, ale nie tylko, w spotkaniach z seniorami Domu Pomocy Społecznej i Dziennego Domu Pomocy Społecznej, z przedstawicielami różnych zawodów np. z panią bibliotekarką, z funkcjonariuszem Policji, Straży Miejskiej. Ponadto po raz pierwszy będziemy mieć możliwość uczenia się języka angielskiego- już jesteśmy tego bardzo ciekawi.

Jako prawdziwe przedszkolami uczestniczymy w wielu ciekawych projektach edukacyjnych. Działania plastyczne są dla nas świetną okazją do zabawy i nauki. Poznajemy wspaniały świat sztuki w ramach realizacji zadań z projektu edukacyjnego „Twórczy Maluch”. Wiemy, że z „Kulturą nam do twarzy” i dlatego w ramach tego projektu będziemy budować swoją wrażliwość w odniesieniu do wszystkich sfer aktywności każdego człowieka- i tego małego i tego trochę większego. Natomiast projekt edukacyjny „Magiczna Moc Bajek” przeniesie nas w cudowny świat literatury dziecięcej, dzięki czemu nasza wyobraźnia i kreatywność będzie się stale rozwijać. Kochamy spędzać czas w naszym wspaniałym ogródku i stąd wiemy, że „Z darami natury świat nie jest ponury”.

Na koniec dodamy, że pewnie już wkrótce wszyscy powiemy, że przedszkole, to nasz drugi mały dom, bo czujemy się tu bezpiecznie, swobodnie i mamy mnóstwo ciekawych rzeczy do zrobienia, poznania, nauczenia, a wszystko to w miłej, życzliwej atmosferze.

mgr Bożena Karpisiewicz

mgr Renata Marciniak