Grupa I: Biedronki

biedronki

Witajcie! Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu i nazywamy się „Biedronki”. Każdego dnia pełni radości i ciekawości przychodzimy tu, by wspólnie z rówieśnikami spędzać miło czas. W naszej grupie każdy czuje się ważny, potrzebny i wyjątkowy. Codziennie przeżywamy coś nowego, interesującego, „uczymy się bawiąc i bawimy się ucząc”. Nasze działania zmierzają do lepszego poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania otaczającej nas rzeczywistości. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas zajęć jesteśmy bardzo aktywni, bo chcemy doskonalić swoje umiejętności, wzbogacać wiedzę, rozwijać zdolności i zamiłowania. Od tego roku szkolnego przystępujemy do projektu sylabowej metody nauki czytania profesor Jagody Cieszyńskiej. Chętnie śpiewamy, tańczymy, lubimy zabawy plastyczne, ruchowe. Dużo radości sprawiają nam zabawy w ogrodzie przedszkolnym, podczas których gramy w piłkę, wznosimy budowle z piasku, huśtamy się czy zjeżdżamy na zjeżdżalni pod czujnym okiem pani.

W ogródku obserwujemy również zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie w poszczególnych porach roku. Wychodzimy też na spacery, by uczyć się bezpiecznego poruszania w okolicy ulic, jak również poznawania najbliższego otoczenia. Po intensywnej „pracy”, zabawach i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego nas świata, chętnie odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej, bajek muzycznych i tych czytanych przez panią. W ciągu roku szkolnego będziemy również uczestniczyć w wycieczkach poza teren przedszkola, w uroczystościach, konkursach, cyklicznych koncertach Filharmonii Kaliskiej, w przedstawieniach teatralnych prezentowanych przez aktorów Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, ale nie tylko, w spotkaniach z seniorami Domu Pomocy Społecznej i Dziennego Domu Pomocy Społecznej, z przedstawicielami różnych zawodów np. z panią bibliotekarką, z funkcjonariuszem Policji, Straży Miejskiej. Ponadto po raz pierwszy będziemy mieć możliwość uczenia się języka angielskiego- już jesteśmy tego bardzo ciekawi.

Jako prawdziwe przedszkolami uczestniczymy w wielu ciekawych projektach edukacyjnych. Działania plastyczne są dla nas świetną okazją do zabawy i nauki. Poznajemy wspaniały świat sztuki w ramach realizacji zadań z projektu edukacyjnego „Zabawa Sztuką”. Chcąc zadbać o nasze zdrowie i dobrą kondycję z wielką chęcią realizujemy zadania z akcji edukacyjnej „Zdrowo i sportowo”. Zabawy ruchowe zdecydowanie lubimy najbardziej na świecie! Każdy z nas jest małym „Technikoludkiem czyli dzieckiem w świecie technologii”. Dzięki temu projektowi dowiemy się sporo o otaczającym nas świecie wynalazków i technologii, przy okazji nabywając wiedzy jak być w nim bezpiecznym. Natomiast projekt edukacyjny „Książka (dla) Przedszkolaka” przeniesie nas w cudowny świat literatury dziecięcej, dzięki czemu nasza wyobraźnia i kreatywność będzie się stale rozwijać.

Na koniec dodamy, że pewnie już wkrótce wszyscy powiemy, że przedszkole, to nasz drugi mały dom, bo czujemy się tu bezpiecznie, swobodnie i mamy mnóstwo ciekawych rzeczy do zrobienia, poznania, nauczenia, a wszystko to w miłej, życzliwej atmosferze.

grupę prowadzą:    

mgr Bożena Karpisiewicz

mgr Weronika Stasiak

mgr Paulina Sakowska

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.