Przegląd Piosenki i Poezji Patriotycznej (2)

Przegląd Piosenki i Poezji Patriotycznej Kalisz 2022

Gala Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej odbyła się 10 maja 2022 w Auli
im. Prof. J. Rubińskiego w Kaliszu. W gali finałowej brało udział 12 uczestników –
dzieci ze szkół i przedszkoli publicznych i niepublicznych z terenu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Organizatorzy : Publiczne Przedszkole Nr 9 w Kaliszu,
             Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko – Ostrowska
dziękują :

Partnerom Przedsięwzięcia: Panu prof. Piotrowi Łuszczykiewiczowi Dziekanowi Wydziału Pedagogiczno-Artystycznemu w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Panu Jarosławowi Wujkowskiemu dyrektorowi Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.

Ponadto Panu Wojciechowi Musiałowi – muzykowi, trębaczowi Filharmonii Kaliskiej

Wielkie podziękowania kierujemy do dzieci - wszystkich uczestników Przeglądu, do laureatów Gali za przepiękne występy, do młodzieży z kaliskich szkół średnich oraz nauczycieli
i dyrektorów, a w szczególności:

Klasom mundurowym z V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu za przeprowadzenie widowiskowej musztry pod kierunkiem Pana Daniela Szumskiego.

Panu Cezarowi Rudowiczowi wraz z uczniami z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu za sprawowanie opieki nad uczestnikami Gali.

Uczniom z Technikum Budowy Fortepianów, którzy zadbali o muzyczną oprawę Przeglądu, grając i odśpiewując pieśni „Marsz Pierwszej Brygady” oraz wieńczącą galę „Rotę” zaśpiewaną
z widownią. Dziękujemy pani Edycie Ignasiak za wsp
ółpracę i przygotowanie młodzieży grającej
i śpiewającej.

Słowa podziękowania kierujemy do Młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Kaliszu za upieczenie ciasteczek dla laureatów i gości Gali.

Pięknie dziękujemy Chórowi Nauczycielskiemu Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu za przepiękną pieśń autorstwa nauczyciela tej szkoły p.Marka Junga pt. “Bohaterom slawa”

Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom jury, w którego skład wchodzili:

prof. Beata Szymańska

dr Krzysztof Niegowski

Jerzy Szukalski

Dariusz Sosiński

Nagrody dla wszystkich laureatów GAli Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej Kalisz 2022 zostały ufundowane przez patronat honorowy oraz sponsorów:

Pan Piotr Tomankiewicz – INFORMAT

Państwo Wiesława i Bogusław Baran – Twój Miś z Przygodzic

Pan Lech Studniewski – Zamek Gutów

Pani Joanna Łuczak – Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie

VIP ART Paweł Przybylski Fotografia

Pani Karolina Ścigała – Salon kosmetyczny „Bioskin”

Patronat honorowy objęli:

Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Krystian Kinastowski – Prezydent Miasta Kalisza

Beata Klimek – Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

Paweł Gaweł – Wielkopolski Kurator Oświaty

ppłk Przemysław Bojarczuk – Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kaliszu

Patronat medialny:

portal Faktykaliskie.pl, TV Telewizja Kalisz

Piotr Krysiak – Redaktor Naczelny Radia Centrum

Piotr Piorun – Redaktor Naczelny gazety „Życie Kalisza”

Galę Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej poprowadził Pan Dariusz Sosiński, mistrz słowa, aktor teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

W imieniu organizatorów składam Wszystkim Osobom zaangażowanym w nasze Przedsięwzięcie wyrazy wdzięczności za okazane wsparcie, pomoc, dobre serce

Do zobaczenia za rok

Agnieszka Przybyłowska

Publicznego Przedszkola Nr 9 w Kaliszu

pomysłodawca i inicjator Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej

współorganizator Przedsięwzięcia

UWAGA!

ZAPROSZENIE NA GALĘ PRZEGLĄDU PIOSENKI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ KALISZ 2022.

Drodzy Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice i Opiekunowie dzieci z terenu Aglomeracji Kalisko- Ostrowskiej,

serdecznie zapraszamy na Galę Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej organizowanej 10.05.2022 r. o godzinie 14.00 w auli UAM przy ul. Nowy Świat 28-30.

Na widowni Sali Koncertowej ul. Nowy Świat 28-30 będziemy podziwiać występy artystyczne dzieci z terenu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Nasze przedszkole reprezentuje Syntia Kaczmarek.

Do zobaczenia na widowni!

Czekamy na Państwa z radością.

Dyrektor i Pracownicy Publicznego Przedszkola nr 9 w Kaliszu

załącznik 3